ככה מגדלים ילדים?

להורים מערביים יש רעיונות די מוזרים איך לגדל ילדים. מתי התחלנו לשים ילדים בעגלות או להניח אותם לישון במיטה משלהם?

״האם יש לו כבר חדר משלו?״ שואלים כמעט כל ההורים לאחר ההתאוששות מאירוע חווית הלידה. השינה בנפרד מילדינו היא תופעה די חדשה, ודי ממוקדת לעולם המערבי. ברוב התרבויות לחלוק חדר עם הילד, ואף את המיטה זוהי הנורמה המקובלת.

רשימה לא קטנה של התנהגויות מקובלות שהתפתחו בעשרות השנים האחרונות מבדילה את המערב מההיסטוריה שלו עצמו. ללכת לישון בצהריים, אימון לשינה, או עגלות לתינוקות – הנורמלי שלנו הוא מוזר הרוב שאר המקומות.

בהודו כמו בארצות רבות אחרות ילדים חולקים את המיטה עם ההורים גם כאשר יש להם חדר משלהם. זוהי אחת הדרכים הבטוחות להמנע מלקום בכל לילה לראות מה שלום התינוק. הורים רבים פונים לשיטות איך לאמן את ילדיהם בשינה רציפה – ואפילו משאירים את התינוק לבכות עד ״שיעבור לו״. הרעיון שילד לא אמור להתעורר בלילה הוא מיתוס תרבותי אומרים מומחים רבים. העידוד לעצמאות מגיל מוקדם היא מאפיין מערבי.

כמו שהקירבה בלילה באותה המיטה קיימת בארצות רבות, כך גם הקירבה הגופנית ביום שונה מארצות המערב. נשיאה של ילדים על הגב בזמן שאנו מבצעים את מטלות היום היא פעולה שבני אדם ביצעו מאז שהיו קיימים. רק בתקופה הויקטוריאנית נכנסו העגלות לאופנה.

KAKIBLIN Baby Stroller Cushion, Soft Baby Pushchair Seat Liner Pram Head  and Body Support Pillow Washable Baby Stroller Padding Head Support Cushion  for Newborn, Pink: Amazon.co.uk: Baby

הביולוגיה של התינוקות לא התשנתה רבות במאות השנים האחרונות – אך התרבות השתנתה מקצה לקצה. חוקרים מקשרים תופעות רבות של אי שקט אצל ילדים ודיכאונות אצל הורים חדשים להרגלים חברתיים חדשים אלו.

המפתח להשתחרר מהתפיסות החדשות הוא להבין שתינוקות לא כאן בשביל להפעיל עלינו מניפולציות, הם אינם ״בוס״ שקשה לרצות אותו, הם יצורים קטנים וחסרי אונים שבאו לעולם ומוטל עלינו לדאוג להם בחמלה ובאמפתיה״ אומרת דוטה דבמיטה – דוקטור ויועצת הורים מבנגלור.

לקריאה נוספת

4 מחשבות על “ככה מגדלים ילדים?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s