לבנות בתים כמו לגו

הדרך המקובלת בה התרגלנו לבנות בניינים מביאה להרס של הסביבה בה אנו חיים. חומרי בניין אחראיים על כאחד-עשר אחוזים מכלל הפחמן הדו-חמצני שאנו פולטים כחברה וזה עוד לפני שאנו כוללים את בזבוז האנרגיה בזמן שאנו מאכלסים מבנים אלו.

בכדי לאפשר בנייה יותר כלכלית וידידותית לסביבה, הארכיטקט ג׳ון קליין מאמין שיש לייעל את הייצור ההמוני שלהם ״חדרי מדרגות, בתי שימוש, מבני שלד – חלקים רבים של כל בניין הם כמו יחידות של לגו יותר מאשר יצירות חדשות מדימיון הארכיטקט. אין צורך לבנות כל אלמנט מהיסוד באתר הבניה״. על ידי חלקים סטנדרטים, מאמין קליין, הבנייה תהיה מהירה יותר בעזרת חומרים המקטינים משמעותית את צריכת הפחמן הדו-חמצני.

12-Model-C-Generate-Section-Perspective.jpg

אך תעשיית הבנייה אינה מכוונת לאישור של תקנים כאלו. זו תעשייה אדירה עם בעלי ממון עם אינטרסים שונים העובדים בתקציבים צפופים באזורים גאוגרפים שונים – ומתייחסים לכל פרויקט כייחודי. בכדי לתקוף גישה זו יצא קליין עם שיטה שיכולה לחסוך זמן וכסף כמו גם את הפגיעה בסביבה.

למערכת קוראים ״ייצור״ והיא מציעה בנק של דגמים בדוקים מראש למבנים המרכזיים בבניין. המערכת בוחרת בעזרת תפריט את המבנה המתאים ביותר לפרוייקט, מציעה יחידות המותאמות לו, ומאפשרות שכפולן בקלות בכל הפרוייקט כולו. היחידות מבוססות עץ וניתן לייצרן בקלות בכל מפעל.

 View From Park, Southwest

אחד הפרוייקטים הראשונים שתוכננו בעזרת המערכת הוא מבנה מגורים בן חמש קומות בדרום בוסטון המתכונן להיות עם 0% פליטה של פחמן העומד בתקן מבנים פאסיביים. עם התקנים הקיימים לבנייה בעץ מקווה קליין להקים בקרוב מבנים עד גובה של 18 קומות בשיטה חדשה זו.

לקריאה נוספת

3 מחשבות על “לבנות בתים כמו לגו

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s