איפה יש הכי הרבה יערות?

שתי שכונות בלונדון, קמדן וקרוידון, הן בין עשרים המקומות המיוערים ביותר ברחבי אנגליה, בעוד שאזורי כפר רבים נמנו בין אלו עם כמות העצים הקטנה ביותר.

עצי גינה נשתלים בקצב הולך וגדל בעיירות וערים, וניצול שטח חקלאי הם בין הגורמים המסבירים את התופעה המוזרה. חברת בלו-סקיי המבצעת מיפוי אווירי עזרה לבצע מחקר חדש ומצאה עד כה כ-400 מיליון עצים, עך עבודת המיפוי עוד לא הסתיימה.

בשכונות רבות עד כשליש מהשטח מכוסה בעצים. כאשר מביטים מקרוב במפה ניתן לזהות בקלות כיצד העצים נשתלים בצידי הדרכים והגינות – ועוזרים לדחוף את אחוזי הייעור כלפי מעלה. השינוי המשמעותי התרחש ממש בשנים האחרונות. במבט של מאה השנים האחרונות, אזורים עשירי צמחיה אלו היו בעיקר פתוחים, והכילו שדות מרעה ברובם. אך עם דעיכת החקלאות וגידול חיות הכפר, לא היתה הצדקה כלכלית לשמור על שטחים אלו פתוחים והם הפכו ליערות עשירי צמחיה.

דרום אנגליה שהיתה בעבר מיוערת ברובה, נוקתה מיערות רבים בשביל לפנות מקום חדש למרעה וגידולים חקלאיים, ומאז לא התאוששה. אזורים כפריים אלה לפעמים מכוסים בפחות משישה אחוזים על ידי עצים. לאחר עידן הקרח האחרון מעריכים שאזורים אלו כוסו בשמונים עד תשעים אחוזים על ידי יערות. אך הצורך בעץ כחומר גלם לחימום ובניית מכרות היה אדיר במאות השנים האחרונות.

היום אין ספק כי מגוון עצים עוזר לא רק לטבע כי אם גם לבריאות בני האדם. הם משמשים תפקיד חשוב כבית לדבורים, ובקירור הסביבה. איכות האוויר גבוהה יותר בנוכחותם, איכות המים, סינון רעשים, מגוון החיות, הם רק חלק קטן המיתרונות שהם מספקים.

מיפוי העצים בוצע על ידי בינה מלאכותית שאומנה לזהות אותם מצילומי אוויר. הרשויות מקוות כי מפות חדשות אלו יעזרו בקידום ריכוזי העצים ברחבי הממלכה.

לקריאה נוספת

10 מחשבות על “איפה יש הכי הרבה יערות?

  1. פוסט מעניין ביותר. באמת האיזור של HAMPSTEAD HEATH הוא משופע בעצים, והתמונות ששמת מראות את זה טוב.
    רק מהתמונות האלה אפשר להתחיל לנשום…לרווחה.
    אנחנו סגורים בתוך מסכות…וזה בדיוק מה שצריכים- טבע, עצים…לנשום

  2. נקווה בהחלט, נושא כה חשוב, וכמה קל לפוליטקאים אופרטוניסטים לעבור על ידו מבלי לתת את הדעת שכן מי יעשה לובי לחשיבותם של עצים?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s