התמנון מכוכב אחר

תמנונים הם יצור מוזר, אינטליגנטי, עם הזרועות, יכולות ההסוואה המיידיות, ויכולות שינוי הצורה המופלאות – בהחלט נדמה ליצור מכוכב אחר. אך המחשבה הקונקרטית שהם אכן הגיעו מכוכב בחלל החיצון הוא רעיון שלרבים יהיה קשה מאוד לעכל, והם ישאירו אותו במסגרת המדע הבדיוני.

אך בימים מוזרים והזויים אלו, חיי היום-יום נראים כבר מוזרים מספרי מדע בדיוני רבים. לאחרונה קבוצה בינלאומית בת 33 מדענים, ביניהם מומחי אימונולוגיה מולקולרית ואסטרו-ביולוגים מהשורה הראשונה, פרסמו מאמר המעלה את השאלה שהתמנונים אכן כן הם חייזרים פשוטו כמשמעו.

המאמר פורסם במהדורת מרץ של המגזין ״התקדמות בביופיזיקה וביולוגיה מולקלורית״. רבים מתנגדים לעצם השאלה מעוררת המחלוקת אך המאמר בהחלט ראוי לדיון – הרי כל רעיון מהפכני נדחה על הסף כאשר מעלים אותו לראשונה. השאלות הקשות המונחות מולינו דורשות מאיתנו להכיר לפחות בעובדה שיש אספקטים של עולם החי שלתורת הרבולוציה אין מענה.

התמנון על פי המסורת המדעית נחשב לנצר של משפחת הנאוטילואידים אשר התפתחו לפני כחמש מאות מיליון שנה. אך קישור זה אינו מסוגל לענות על השאלה מהיכן צצו תכונות התמנון אשר כה חריגות. הסטייה הגנטית של התמנון ממשפחת אבותיו היא אדירה. מוחו העצום ומערכת העצבים המפותחת, עיני המצלמה שלו, גופו הגמיש, ההסוואה המתקדמת על ידי שינוי צורה וצבע מידיים הם רק קומץ מהתכונות שצצו לפתע משום מקום על עץ האבולוציה. לא ניתן לזהות זכר לתכונות אלו אצל אף יצור חי הקודם לתמנון, אומרים החוקרים.

מנקודה זו מנסים המדענים להעלות השערות אפשרויות לפתרון הסוגיה: ״יש סיבה להניח שהתמנונים הם יצורים אשר הושאלו מהעתיד הרחוק מנקודת המבט של אבולוציה על פני כדור הארץ, או הנחה יותר מציאותית היא כי הם הושאלו ממקום רחוק יותר ביקום הקיים״

המאמר ממשיך להניח כי: ״ייתכן שיצורים אלו נחתו על כדור הארץ בצורה של קבוצת גנים מגובשת, אולי כביצים מופרות. ייתכן שביצים אלו נמצאו קפואות כל מטאוריט קפוא לפני מיליוני שנה.״ כותבי המאמר מודים כי הנחה זו חורגת מהשיח המקובל בפורום המדעי.

המאמר הרדיקלי ראוי לתשומת לבנו גם אם נבחר לא להסכים כי יצורים הגיעו לכדור הארץ מכוכב אחר. לכולנו נטייה לקבל רעיונות המתאימים לאמונתנו. אך ההיסטוריה המדעית עשירה ברעיונות שהעלו גיחוך, לגלוג ואלימות כלפי אלו שהגו אותם – בטרם אושרו על ידי המיינסטרים. השיח קורץ לגלילאו שטען כי ישנם ירחים במקיפים את יופיטר.

מדענים צריכים להיות מעוררי מחלוקת. אין אנו חייבים להסכים שתמנונים הגיעו מכוכב אחר, אך תרומת המאמר לשיח המדעי על מקורות החיים אינה מוטלת בספק. החברה והמדע זקוקים לניעור של עקרונות הסטטוס קוו ולדחוק בנו לחשוב מחדש על מה שנדמה לנו שאנו כבר יודעים.

לקריאה נוספת

11 מחשבות על “התמנון מכוכב אחר

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s