המחיר הנסתר של המלחמה

הפשעים שנעשו על ידי חיילים לשעבר שחזרו לארצות הברית אחרי שירות מעבר לים עלו למדינה פי חמש יותר מכל יחידת משטרה. המוסר הבסיסי איתו חוזרים חיילים אלו לביתם מפורק לחלוטין.

המחיר של המלחמה המהדהד בחזרה אל תוך החברה אשר שולחת ילדים אלו לקרב אינו ניתן למדידה. אך הערכות כלכליות בלבד הגיעו למחיר של 26.4 מיליארד דולר – לטיפול בפשעים אלה בלבד.

המחקר שנעשה על ידי משרד הכלכלה והמחקר מראה כי פשעים אלימים התגברו משמעותית לאחר שנשלחו חיילים אלה לשרת במערב אסיה, לאחר נפילת מגדלי התאומים בניו יורק. הסיכויים שאנשים אלה יבצעו פשעים אלימים, פשעים לרכוש, ייעצרו, יצטרפו לכנופיות או יסתבכו עם המשטרה הינם עצומים.

U.S. Has Thousands More Troops in Afghanistan Than the Pentagon Admits

אלו נתונים מרעישים כיוון שעד היום תהו חוקרים רבים אם הפגיעה האתית מתרחשת בשרות הצבאי, או השרות הצבאי מושך אליו מראש אנשים עם מבנה אתי חלש או פגום. אנו מאמינים כי פתרנו את בעיית הביצה והתרנגולת, אומרת רזול סיזר – מובילת המחקר באוניברסיטת קונטיקט.

היכולת להדביק מספר כלכלי למחקר זה הוא אדיר – כיוון שזה יכול להניע את מקבלי ההחלטות בממשלה להשקיע מאמצים בטיפול, תמיכה ומניעה של מקרים אלו.

Prison Reforms Prepare Military Veterans For Reintegration After Incarceration

ללא תקציב נוסף, אין המחקר מצליח לעשות פילוחים יותר מפורטים כמו יחידת שרות, ארץ שירות, מגדר, גיל ועוד. ברור שיש עוד עבודה רבה ואני מצטער שלא התחלנו בשלב מוקדם יותר, אומרת סיזר.

היא מזהירה מכך שרוב, ואולי אפילו כל החיילים השבים הביתה מבצעים פשעים אלימים. ההשפעה מהדהדת בכל שכבות החברה. על המדינה להשקיע יותר בטיפול מנטלי ושיקום של חיילים אלה לא רק מתוך מחוייבות אתית אלא גם כלכלית. במיוחד בימים שיש קריאה גדולה להפסיק את מימון המשטרה במדינה.

לקריאה נוספת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s