קרוב אל השמש

גששית סולרית צילמה את התמונה הקרובה ביותר של השמש עד היום. החללית נבנתה על ידי סוכנות
החלל האירופאית וביצעה את המעבר הקרוב ביותר אל השמש עד כה בתאריך ה-15 ביוני השנה. מרחקה היה 77 מיליון קילומטר בלבד מהשמש – בערך מחצית המרחק בין השמש לכדור הארץ.

בזמן הקרוב המדענים יבדקו את עשרת החיישנים על החללית, ביניהם שישה טלסקופים. הצילום הרשמי ישוחרר בערך באמצע יולי.

Solar Orbiter takes close-up images of the Sun's surface during its first perihelion, the point in its orbit closest to the star

״צילמנו בעבר תמונות יותר קרובות של השמש״ אומר דניאל – ראש המחקר. היו תמונות בעלות רזולוציה גבוהה ביותר שנלקחו על ידי הטלסקופ הענק בהוואי. אך צילומים מכדור הארץ חושפים רק חלק קטן מהספקטרום שעובר דרך האטמוספירה שלנו. חללית של נאסא שנשלחה ב2018 מתקרבת עוד יותר אל השמש – אך אינה מצויידת בטלסקופים המסוגלים להביט ישירות אל הכוכב הבוער.

המטרה העיקרית של המשימה היא להוכיח כי הטכנולוגיה של הטלסקופים מוכנה לתצפיות מדעיות אחרות. בפעם הראשונה נוכל לחבר צילומים מכל העדשות ולראות איך המידע שלהן משלים לכדי תמונה מקיפה הכוללת את פני השטח, האטמוספירה החיצונית והסובב אותה.

בנוסף ארבעה חיישנים של רוחות סולריות ידגמו נתונים בפעם הראשונה מקרבה כה גדולה ומצפים שם להפתעות חשובות. החללית נשלחה בעשרה בפברואר. בשיאה תגיעה עד מרחק של 42 מיליון קילומטר מהשמש – קרוב יותר ממרקורי. כמו כן מצפים לצלם בעזרתה את הקטבים של השמש בפעם הראשונה. לצילומים אשר היא מצלמת לוקח כשבוע או יותר עד אשר הם נשלחים בהצלחה לכדור הארץ. ישנו חלון של 9 שעות בכל יום בו ניתן לשדר נתונים אך קצב ההורדה איטי מאוד במרחקים אלו. בשיאה של המשימה ייקח חודשים רבים בכדי לקבל תמונה מהגשושית.

לקריאה נוספת

מחשבה אחת על “קרוב אל השמש

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s