האם הטבע טבעי?

לאחר שמאס בזנים פולשניים ונופים סטריליים, דוגלס טלמי דוחק בתנועה לגננות מקומית וטבעית.

דוגלס מתגורר בחווה בפנסילבניה, אותה רכש לפני כעשרים שנה. היום הוא מקווה שחווה זו תהיה מודל לחיקוי עבור כולם – לכפרים, לפרברים, לגגות ולאדניות בחלונות, לשולי הכבישים, לפארקים עירוניים וחצרות אחוריות. למעשה לכל פיסת אדמה שאינה סלולה או לצרכים חקלאיים.

דוגלס מקדם שתילה של צמחים מקומיים לאזור, התומכים בפרפרים ובחרקים המקומיים, מזון לציפורים המקומיות, ליונקים ולזוחלים של האזור.

דוגלס הוא אנטמולוג באוניברסיטה, זמן קצר לאחר שרכש את השטח שלו הוא הבחין כי אין בשטח כלל זחלים, למרות שפע הצמחייה. בתור אדם המתמחה בחרקים העובדה הזו צרמה לו מיד. חרקים הם הדרך העיקרית בה הטבע ממיר את הצמחייה למזון לבעלי החיים הרבים.

לדוגלס היה כבר מושג לסיבה לתופעה המוזרה. הצמחים בשטח שלו ושל שכניו היו בעיקר צמחים טרופיים, אקזוטים, והשתלטו על הנוף המקומי. בעקרון צמחים מסוגלים להסתגל די בקלות לאזורי מחיה שונים – חרקים לעומת זאת מתמחים במקומות מסויימים. תשעים אחוז מהם ניזונים רק מצמחים איתם שיתפו תהליך אבולוציוני ארוך שנים.

Entomologist's talk will focus on how to join the conservation ...

לאחר מחקר קצר מצא דוגלס שלא נעשתה עבודה מקיפה אקדמית בנושא זה מעולם. דוגלס מוטרד שהיעלמות חרקים אינה נושא שבני אדם שמים לב אליו, פרט לדבורים שמשכו מעט תשומת לב בשנים האחרונות. ללא חרקים אין מזון לזוחלים, צפרדעים, קרפדות, ציפורים, ויונקים. ממכרסימים ועד דובים – מדובר באסון אקולוגי עצום מימדים.

דוגלס מצא שמאז ששינה את הצמחיה באזור מגוריו, למעלה מ100 זנים חדשים של חרקים הופיעו כאשר האיר את השטח עם פנס בלילה. בטיולו בגינה הוא חווה אושר כאשר הוא מגלה כי עלים של צמח ששתל נאכלו בלילה על ידי תולעים.

וכמו שאומר ווילסון, מורה הדרך של דוגלס טלמי – אנו זקוקים לחסרי החוליות, הם אינם זקוקים לנו, בני האדם.

לקריאה נוספת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s